Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 23.07.2019 08:35:44

... (nejen) pro maminky s ekologickým myšlením

Dětské oblečení a doplňky

Dětské oblečení a doplňky

 

Máte-li zkušenosti s merino vlnou nebo biobavlnou, dáte mi nejspíš za pravdu, že oblečení z těchto materiálů je prostě úžasné... Já s nimi mám opravdu ty nejlepší zkušenosti. Pravda, nejsou nejlevnější, ale pokud žijete trochu aktivním životem, vyrážíte na výlety nebo dokonce sportujete, věřte, že investice do několika kousků oblečení z těchto materiálů, se opravdu vyplatí.Proč MERINO VLNA?
 

Ovce chrání v drsné přírodě nejtechničtější přírodní vlákna, která člověk ani dnes nedovede vyrobit, ale naštěstí je umí zpracovat. Tato vlákna jsou mnohem jemnější než tradiční vlna. Merino vlna je hedvábně jemná, má vysokou schopnost izolace a je velice prodyšná. Díky pružnosti vlákna se vlněné oblečení nemačká. Vlněná vlákna jsou zvlněná, elastická, vysoce hydrofilní a mají vysokou schopnost pohlcovat vlhkost. Vlna se netaví ani nehoří, poskytuje také vysokou ochranu proti UV záření. Její produkce je šetrná k životnímu prostředí.

Hlavní přednosti vlny merino:

  • PŘÍRODNÍ TERMOSTATteplo, když ho potřebujete. Vlna Merino dokáže zahřívat i ochlazovat lidské tělo. Má vynikající schopnost odvádět vlhkost od těla ve skupenství páry. Syntetické tkaniny odvádí pot až po zkapalnění, a proto mohou studit.

  • VYSOKÁ PRODYŠNOST - každé vlákno vlny merino dýchá skrz svoji vnitřní strukturu. Narozdíl od syntetických vláken, jejichž prodyšnost je určena množstvím mezer v látce. Proto hustě pletené tričko z umělých vláken nedýchá (jako igelit). Naopak hustě tkaná vlněná látka je stále výborně prodyšná.

  • ŽÁDNÝ ZÁPACH - vlna není vhodné prostředí pro život bakterií. Nezapáchá ani po opakovaném, mnohonásobném propocení.

  • HŘEJE, I KDYŽ JE VLHKÁ - dokáže pojmout vlhkost až do 35 % svého objemu a hmotnosti, aniž by to člověk pocítil. Povrch vlny je vodoodpudivý.

  • NEŠKRÁBE - vlas vlny merino má tloušťku 15 až 25 mikrometrů. Většina lidí začíná cítit škrábání od vláken silnějších než 28 mikrometrů. Tenčí vlákna neškrábou, protože se při kontaktu s pokožkou ohýbají.

  • VYSOKÁ UV OCHRANA - přirozenou vlastností vlny je eliminace účinků UV záření.

 

Merino oblečení patří přímo na tělo, takže se mimořádně hodí jako spodní vrstva - ať už ve formě nátělníku, body nebo trika. Bez merina nevyrážíme na výlety. Zkuste si to i na sobě, budete nadšení!


 

Proč kupovat oblečení z biobavlny? Co to ta biobavlna vlastně je?

Bavlnu většinou považujeme za přírodní materiál, který svědčí pokožce dětí i dospělých. Málo kdo však ví, že při běžném pěstování bavlny je bavlna jednou z chemicky nejošetřovanějších plodin vůbec. Dalším problémem je bělení a barvení bavlny při jejím zpracování.

Neopomenutelné je také to, že pěstitelé konvenčně pěstované bavlny - nejchudší obyvatelé Indie a dalších rozvojových zemí - neumí číst ani psát a neumí si přečíst varovnou značkou, která upozorňuje na míru toxicity, která způsobuje nenapravitelné škody na jejich zdraví.

BIOBAVLNA je pěstována bez použití umělých hnojiv, pesticidů a herbicidů. Jelikož (na rozdíl od běžné bavlny) neobsahuje ani zbytky těchto přípravků, je ideální pro jemnou dětskou pokožku, zejména pro děti s atopickým ekzémem.

Certifikát biobavlny spotřebitelům také zaručuje, že při výrobě a zpracování bavlny byly zohledněny základní principy ochrany přírody, zdraví pěstitelů a dělníků zpracovávajících biobavlnu a jistotu důstojného živobytí a přijatelných pracovních podmínek při jejím pěstování a zpracovávání.

Oblečení z biobavlny je jemné a měkké, velmi příjemné na dotek. Zkuste, uvidíte wink

 


 

TOPlist