Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 23.07.2019 08:35:44

... (nejen) pro maminky s ekologickým myšlením

EKOLOGICKÁ DOMÁCNOST (Praní a úklid)

EKOLOGICKÁ DOMÁCNOST

 

Pokud si pod pojmem "ekologická domácnost" představíte třista let starou dřevěnou chalupu s nalepeným kozím chlívkem a hnojištěm před vchodem, anebo naopak supermoderní nízkoenergetický dům s nerezovou kuchyní, musím Vás ujistit, že Vaše představy jsou poněkud zcestné...

Samozřejmě - i takto mohou vypadat ekologické domácnosti, ale ujišťuji Vás, že tak ani onak to třeba u nás doma nevypadá smiley Ekologická může být i Vaše domácnost. A ta změna se s ní může udát i tak, že zůstane na první pohled stejná. Hlavních a podstatných změn musí dostát Váš pohled na věc. Všichni myjeme nádobí, všichni uklízíme, pereme, umýváme se... Jde jen o to, jaké prostředky k těmto činnostem používáme a kolik škod tím po sobě zanecháváme.

Téměř se všemi výrobky firem, které zde uvádím, mám vlastní dobré zkušenosti a mohu Vám je s klidným svědomím doporučit. K celému tomuto sortimentu jsem se dostala postupně, zkoušením jednoho, druhého a pak dalšího a dalšího výrobku... Doporučuji Vám zvolit tentýž postup. Je to jednoduché a sami postupně získáte důvěru v to, že i ekologické prostředky mohou být kvalitní a přitom i ekonomické a jejich používání snadné a příjemné.MISSIVA

Česká ekologicky šetrná alternativa

 

Pokud máte dojem, že jste název této firmy nikdy nespatřili v regálech supermarketů, ve výkladních skříních či na pultech drogerií - máte pravdu. MISSIVA si totiž zakládá na svém systému prodeje - výrobky jsou určeny pouze pro konečného spotřebitele, nelze je koupit v žádné obchodní síti, protože nákupem přímo od výrobce odpadají náklady na distribuci, reklamu a maloobchodní marže. Výrobky firmy MISSIVAsi tedy můžete koupit pouze u kvalifikovaného poradce - prodejce. Pokud o žádném poradci ve svém okolí nevíte, můžete zadat svůj požadavek zde:

http://missiva.cz/moznosti-objednani/chci-byt-kontaktovan

a firma Vás bude kontaktovat.

Navíc jsou výrobky firmy MISSIVA z velké části koncentráty a pro jejich správné použití je důležité, aby Vám poradce vysvětlil, jak se který výrobek ředí a používá.

Tento - možná poněkud zvláštní - systém prodeje je tedy zaměřen především na naprostou spokojenost zákazníků.

 

Český stavebnicový prací a čistící systém firmy MISSIVA

je oceněn Ministerstvem životního prostředí ochrannou známkou Ekologicky šetrný výrobek - jako doposud jediný český výrobekv této kategorii.

 

Co je to Ekologicky šetrný výrobek?

Normalizovaná ekoznačka Ekologicky šetrný výrobek (EŠV) je ochranná známka, která spotřebiteli garantuje, že u označeného výrobku byly minimalizovány negativní vlivy na životní prostředí. Vypovídá o tom, že daný výrobek je ve své kategorii šetrnější k životnímu prostředí než ostatní obdobné výrobky.

Výrobek nesoucí ekoznačku EŠV musí být technologicky i kvalitativně minimálně na stejné úrovni jako výrobky bez ekoznačky, tzn. že musí mít například stejnou účinnost.

Zajímavé je, že cena nebývá výrazně vyšší, naopak řada EŠV zároveň poskytuje při jejich správném užívání ekonomické úspory.To vyvrací mýty o ekologických produktech typu: je-li něco ekologické, musí to být drahé a navíc to ještě nebude ani fungovat.


Bližší informace o všech výrobcích firmy Missiva najdete na jejich webových stránkách:

http://missiva.cz/produkty

 
 


ULRICH

 

Ekologicky šetrné prací a čistící přípravky rakouské firmy ULRICH mohou být skvělým a spolehlivým pomocníkem ve Vaší domácnosti.

Přípravky ULRICH jsou díky své vysoké koncentraci úsporné v dávkování, vysoce účinné, nejsou testovány na zvířatech a jsou vyrobeny z obnovitelných přírodních zdrojů. Neobsahují fosfáty, tenzidy, optické zesvětlovače, umělé vonné látky, agresivní kyseliny, konzervační látky, plnidla, chlor, čpavek a jsou biologicky odbouratelné.

Velké kanystry a kbelíky lze využít ke znovudoplnění menších balení. Všechny přípravky lze využít jak v domácnosti, tak v průmyslové sféře.

 

 

 

Ačkoli vždy upřednostňuji české výrobky před zahraničními, musím dodat, že některé výrobky od Ulricha zkrátka nemají českou alternativu (nebo jsem se k ní nedostala), takže jsem byla ráda i za ty rakouské ;-)

Všechny výrobky firmy Ulrich (a nejen ty) určitě najdete na stránkách hlavního dovozce:

http://www.ekoprani.cz/

 

- zpět nahoru -Likvidátor pachu

 Program neutralizace pachů 

 

Pachy ovlivňují kvalitu života – ovlivňují reflexní a obranné reakce organismu – dráždí čich i nervovou soustavu. Jsou často způsobeny chemickými sloučeninami a mohou být škodlivé.

Nejefektivnějším způsobem docílení čistoty prostředí bez pachů je jejich omezení přímo u zdroje. Likvidátory pachu navazují aktivní vazbu s pachy a odstraňují je rozkladem. Je to efektivní, rychlá a účinná metoda, která vytváří neutrální prostředí bez dlouhodobé vůně. Likvidátory pachu jsou jedinečné efektivní neutralizací zdroje zápachu, nikoliv pouhým překrytím.

Likvidátory pachu české firmy A.L.P. ecology jsou přírodní produkty, zdraví neškodné, pH neutrální, bez kvasinek. Jsou vhodné i pro alergiky. Nejsou testovány na zvířatech a nepoškozují žádný materiál.

V současné době vyrábí firma A.L.P.ecology Likvidátor pachu pro tyto segmenty:

  • domácnost 

  • textil a oděvy

  • obuv

  • domácí zvířata

  • a dále pro specializovaná odvětví - Pohlcovače pachu ALP pro veterináře, zdravotnictví (Pohlcovač pachu ALP - pro stomiky - plně hrazen VZP!), professional (pro silné pachy v gastronomii, hotelnictví, kulturních a sportovních zařízeních).


Jak používat likvidátory pachu?

Nejúčinnější metoda je aplikace likvidátoru na zdroj zápachu – do toalety, na podlahy, přepravky na zvířata, na plasty, odpadkové koše, na pleny, koberce, lednice..., a také rozprášení do ovzduší.

Likvidátory lze aplikovat rozprášením, nalitím, vytíráním, praním.

Savé materiály (molitanové matrace či koberce) namočte anebo prolijte, abyste zasáhli vnitřní strukturu. Při silném znečištění proceduru opakujte.

 

Více informací najdete určitě zde:

http://www.likvidator-pachu.cz/

 

- zpět nahoru -Indické mýdlové ořechy VITAPURA

Jemný biologický prací a čistící prostředek

 

V Indii a Nepálu se mýdlový ořech (sapindus mukorossi) používá již od pradávna jako rostlinný prací prostředek. Strom mýdlového ořechu má svůj původ v jižní Indii. Tento strom roste zpravidla do výše 15 metrů a jeho koruna je široká až 1,5 metrů. Listy bývají dlouhé mezi 12 a 30 cm. V období března a dubna má strom bílé květy. Plody (mýdlové ořechy) se sklízí v září a říjnu. Zralé ořechy mají zlatou barvu a jsou lepivé. Skladováním v suchu se ořechy vysuší. Jejich barva se změní v načervenale hnědou a lepivost se vytratí.

Po sklizení se mýdlové ořechy louskají. Skořápky se opatrně vysuší a zabalí do látkových pytlíčků. Černé jadérko uvnitř nelze použít k jídlu ani k praní. Skořápky naopak obsahují cenné látky, které se vynikajícím způsobem hodí pro praní a čištění. Obsahují přírodní saponin, která má podobné účinky jako mýdlo. Jakmile se ořech dostane do kontaktu s vodou, vytvoří se mýdlová pěna.

V dávných dobách užívaly indické ženy skořápky mýdlových ořechů pro péči o vlasy a jejich mytí. Lidé si již tenkrát uměli připravit tělové mýdlo ze směsi ořechového prášku a ajurvédských bylin. Ještě dnes se v provinciích Indie umývá nádobí a jiné domácí předměty mýdlovou pěnou. Kromě toho používali i výrobci šperků mýdlové ořechy, aby propůjčili lesk svým šperkům vyrobeným ze zlata a stříbra.

Mýdlový ořech lze velmi dobře použít při praní v pračce. Látkový sáček zabraňuje, aby se ořech smísil s prádlem. Na rozdíl od běžných pracích prostředků, které obsahují značné množství chemikálií jako jsou rozpouštědla, vonné a konzervačních látky, rozjasňovače, je mýdlový ořech velmi šetrný k životnímu prostředí i k pokožce. Aviváž není nutná, prádlo je z hlediska vůně neutrální - voní čistotou

Mýdlové ořechy však využijete nejen na praní, ale také na mytí nádobí v myčce, na čištění zlata a stříbra, můžete si vyrobit roztok a tímto univerzálním prostředkem umývat ručně nádobí, podlahy, auto, čistit jím ovoce a zeleninu, koncentrovaný roztok můžete dokonce používat jako tekuté mýdlo nebo šampon...

Použití mýdlových ořechů doma je zkrátka všestrané - a to vše za minimální náklady!

 

- zpět nahoru -Česká firma TIERRA VERDE

 

Mezi produkty této firmy najdete nejen samotné

mýdlové ořechy,

ale také ekologickou drogerii YELLOW+BLUE,

která ve velké míře využívá právě mýdlových ořechů

k výrobě gelů na praní i do myčky na nádobí.

Dále zpracovává další přírodní produkty, které jsou v domácnosti velkými pomocníky.

Tierra Verde nabízí také

tašky z biobavlny či recyklovaných materiálů

a v neposlední řadě také menstruační pohárky Gaia Cup.

Vše potřebné najdete na:

http://www.tierraverde.cz/

 - zpět nahoru -

TOPlist