Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 23.07.2019 08:35:44

... (nejen) pro maminky s ekologickým myšlením

Co se může hodit

Co se může hodit

 

Zde naleznete tipy na další a další pomůcky, potřeby a doplňky pro Vaše drahé ratolesti. Mohou Vám usnadnit a zpříjemnit všechny činnosti okolo miminka i batolete a jemu samotnému poskytnout patřičný komfort 

Hýčkejte sebe i své děti!!!

 

  • Tréninkové kalhotky
Látkové tréninkové kalhotky pomáhají zkrátit plenkové období a rodině šetří čas a peníze. Děti v kalhotkách cítí vlhkost, a to jim pomáhá pochopit potřebu chodit na nočník.

Kalhotky jsou vhodné i pro děti, které již na nočník chodí, ale v zápalu hry se ještě mohou zapomenout. Snadno a rychle se oblékají, jako běžné spodní prádlo.

Tréninkové kalhotky chrání oblečení, ale nenahrazují plenu! Pokud jsou mokré, je třeba je co nejdříve vyměnit. Při silném počůrání zachytí to nejhorší, ale mohou prosáknout kolem nožiček. Nejsou vhodné na noc ani pro odpolední spánek, pokud se dítě v této době ještě pravidelně počůrává.

Podle zkušeností však mohou tréninkové kalhotky pomoci od plen i tím, že dítěti dodají pocit jistoty. Pokud dítě na pleně trvá (může jít i o plenu na spaní) a přitom se již nepočůrává (nebo jen vzácně), pomohou mu tréninkové kalhotky překonat nejistotu prvních dnů a nocí bez pleny.

 

  • Ubrousky, žínky, ručníky

Většina výrobců pratelného plenkového zboží myslí i na další doplňky pro péči o děti.

Flanelové nebo fleecové ubrousky můžete používat jako žínky, ale také je po namočení do olejíčkové či čajové směsi můžete použít místo kupovaných vlhčených ubrousků! Určitě také třeba flanelové ubrousky využijete při krmení dítěte a pozdějších prvních samostatných pokusech dítěte o stolování - ubrousky jsou skvělé na utírání pusinky nebo ručiček smiley

 

  • Plavání

... může být příjemnou zábavou pro Vás i Vaše dítě. Do bazénu i na pláž ho však musíte patřičně vybavit!

Můžete mu koupit jednorázové plenkové plavky, kterými však neuděláte radost ani životnímu prostředí, ani mnohým správcům krytých bazénů a koupališť. Z těchto jednorázových plavek se totiž během koupání uvolňují chemické látky, které je pak obtížné z vody vyčistit. Z tohoto důvodu jsou někde jednorázové plavky dokonce zakázány.

Speciální látkové plavky jsou vůči životnímu prostředí, vodě i Vašemu dítěti mnohem šetrnější. Nemají žádnou savou vrstvu, takže neslouží k zachycení moči - což ostatně neslouží ani plenky jednorázové. Ve vodě se tudíž nenacucají a netíží koupající se dítě.

Jsou určeny především k zachycení případné "nehody" - díky materiálu, systému gumiček a patentek, kterými nastavíte patřičnou velikost, nepropustí do vody ani řídkou kojeneckou stoličku. Nemusíte mít proto obavy ze znečištění vody v bazénu.

Dále je možné sehnat TANKINY - nejen módní, ale i velmi praktický svrchní díl plavek pro malé slečny - chrání před sluncem a zviditelňuje plavkyni.

Dalším velmi praktickým doplňkem pro plavání s dětmi jsou neoprenové BOTIČKY DO VODY s měkkou protiskluzovou podrážkou.

 

  • Chrániče matrace

jsou jednostranné nepromokavé podložky do postýlky. Vkládají se mezi matraci a prostěradlo. Jsou v rozích opatřeny gumičkami, které chránič drží na správném místě a zabraňují jeho shrnování.

Tyto chrániče matrace můžete využívat již od miminkovského věku (pro případ nehody - protečení plenky během spánku dítěte, případně při ublinkávání dítka), ale především chránič uplatníte v období přechodu na nočník. Nemusíte se bát nechat dítko spát bez plenky - matrace bude ušetřena wink

Nutno dodat, že občasné počůrání se ve spánku je považováno za normální až do 5 let věku. Z tohoto pohledu důvod do chrániče matrace přeci jen investovat wink

 

  • Deky a přikrývky

Přemýšlíte, čím přkrýt své dítě v kočárku, v horkých letních dnech, při odpoledním spánku... nebo do čeho zabalit miminko po koupání, plavání či cvičení? Výrobci látkových plenek myslí i na tyto doplňky. Můžete objevit velikou nabídku všech možných deček a přikrývek - z biobavlny, z merino vlny... Různá barevná nebo obrázková provedení - zkrátka vybírat můžete dle své libosti. Po vlastních zkušenostech s těmito materiály je mohu já osobně jen a jen doporučit wink

 

  • Podložky z ovčí kůže

Přírodní vlněné rouno drží a reguluje tělesnou teplotu a podporuje klidný spánek. Velmi se osvědčilo u miminek a malých dětí. Lze jej využít jako měkkoučkou podložku do kolébky, postýlky, kočárku, tašky na nošení dětí, na houpačku, do dětské sedačky, na hrací plochu, do auta, doma, na cestách – kdekoli.

Většina vložek do kočárku a autosedačky, vyrobených z ovčí kůže, má již předem vytvořené otvory pro popruhy.

Pravá ovčí kůže je díky obsahu lanolinu silně samočistící. Kůži lze ale také bez problémů vyprat v pračce. Nehodí se k tomu obvyklé prací prostředky, ale speciální prostředky na vlnu.

Kůži lze prát na 30° C (program na vlnu) a sušit v sušičce (max. při 40° C) nebo na čerstvém vzduchu. Při sušení je třeba se vyvarovat přímému sluníčku a topným tělesům.

 

  • MY WEE FRIEND

Jednoduchá černá samolepka, která Vám může pomoci s motivací dítěte pro nácvik chození na nočník. Nalepíte ji jednoduše na dno suchého nočníku. Samolepka reaguje na teplo, takže jakmile dítě vykoná do nočníku potřebu, změní se černé kolečko v usměvavý obrázek.

Z vlastní zkušenosti VŘELE DOPORUČUJI!!! smiley Skvělá vychytávka!

 

  • Památky z písku

Zvěčněte si otisky ručičky nebo nožičky vašeho miminka! Zanedlouho nebudete věřit, že mělo Vaše dítko TAK! malou nožičku nebo ručičku...

Hotové otisky jsou dekorativní, ať už visí na zdi nebo jsou postaveny. Dle Vašeho vkusu a požadavků si můžete vybrat mezi otiskem v dřevěném rámu (ať už ve tvaru čtverce, obdélníku či srdíčka) nebo bez rámu.

 


 

- zpět nahoru -

 

TOPlist