Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 23.07.2019 08:35:44

... (nejen) pro maminky s ekologickým myšlením

... i pro větší děti

Co se může hodit

... i pro větší děti

 

Další tipy na pomůcky, potřeby a doplňky pro Vaše drahé ratolesti, které už odrostly miminkovskému věku...

Hýčkejte sebe i své děti!!!

 

  • Nepromokavé látkové sáčky

Tento skvělý doplněk můžete najít i pod názvem "Pytlík na použité plenky", ovšem uvádím jej zde znovu proto, že ti, kteří už mají starší děti, by ho mohli kvůli názvu opomenout...

Nepromokavé látkové sáčky jsou totiž výborným a elegantním řešením, jak přivézt domů z procházky či výletu nejen použité plenky, ale také třeba mokré a špinavé oblečení, plavky, ručník a jiné plavecké pomůcky, boty, pláštěnku... Zkrátka cokoli, co potřebujete izolovat v tašce nebo batohu od ostatních věcí.

Nepromokavý látkový sáček se používá i vypadá lépe, než igelitové pytlíky a tašky. Můžete si vybrat oblíbenou barvu, pěkný vzor, různé velikosti, způsoby zapínání... Po použití stačí sáček obrátit naruby a usušit, v případě silného znečištění jednoduše vyperete v pračce!

Takovéto nepromokavé sáčky seženete všude, kde se prodávají látkové plenky. Stačí jen si vybrat smiley

 

 

  • Zdravé lahve

Zdravá lahev je unikátní český výrobek firmy R&B Mědílek, s.r.o. Žácléř (východní brána Krkonoš), která má dvacetiletou tradici s výrobou nápojových lahví pro český i zahraniční trh. Jsou vyrobeny z materiálu vyvinutého speciálně pro lékařské a farmaceutické účely.

Zdravá lahev nepojímá pachy, netvoří se v ní plísně, je vhodná pro všechny typy nápojů bez omezení. Dokonce i pro nápoje až do teploty 100°C. Lze ji vyvařovat (podobně jako kojenecké lahve - ve vroucí vodě po dobu 5min) i používat v mikrovlnné troubě.

Zdravá lahev umožňuje snadnou údržbu díky širokému otvoru pro plnění i čištění, je možno mýt ji opakovaně v myčce (skladovat otevřené).

Zdravá lahev má uzamykatelné víčko s open/close systémem a těsnící kroužek, který zabraňuje nechtěnému úniku nápoje, takže se Vám v tašce nebo batohu nevylije. Výhodou je nízká hmotnost a snadná obsluha – ocení ji především děti, senioři a zdravotně postižení.

Výrobce nabízí širokou škálu designů a velikosti 0,5l, 0,7l a 1l, které jistě uspokojí každého. Můžete si vybrat konkrétní motiv nebo prostě "sáhnout" po univerzálním provedení. Velikost lahve jistě uspokojí veškeré Vaše rodinné, sportovní i zdravotní aktivity, můžete ji nosit v kabelce, školní či pracovní tašce, batohu, vozit ve vozíku, na kole, v autě.

Zdravá lahev je plně recyklovatelná a při její výrobě nejsou používány látky zatěžující životní prostředí. Při běžném používání ji stačí vypláchnout teplou pitnou vodou a nechat vysušit. Má vícenásobné využití – opakovaným plněním šetříme životní prostředí, peníze (nekupujeme balené nápoje pro jednorázovou spotřebu) a své zdraví (víme, co pijeme my i naše děti).

Životnost lahví lze jednoduše prodloužit zakoupením příslušenství i náhradních dílů. Jedná se o termoobal, který udrží nápoj teplý či studený a chrání povrch lahve. Dále víčko, zátka, hubice a těsnění, které můžete zakoupit samostatně a tím se vyhnout pořízení celé nové Zdravé lahve.

Používání Zdravé lahve podporuje zdravý životní styl,kontroluje správné dodržování pitného režimu, tím i zdravé hubnutí. Je výborným pomocníkem v případě, že dítě dostatečně nepije – dokáže ho tzv. "rozpít". Samozřejmostí je její využití při tepově náročných sportech (atletika, zumba, fotbal, hokej, fitbox, běh, jumping, basketbal, tenis, plavání, floorbal apod.). Nejzdravější tekutinou je bezesporu voda, její chuť je ovšem velmi ovlivněná časem a prostředím, ve kterém se nachází. Řešením je Zdravá lahev, kterou můžete mít vždy při sobě, např. v transparentním provedení, abyste viděli, kolik jste již vypili a mohli si tak kontrolovat svou denní dávku pro zdraví.

Zdravá lahev je určena dětem, ženám, mužům, seniorům, aktivním i rekreačním sportovcům, velmi pracovně vytíženým managerům – prostě všem, kterým není lhostejné vlastní zdraví.

Na stránkách výrobce http://www.zdravalahev.cz/ můžete najít nejen všechny potřebné informace, ale také seznam registrovaných prodejců Zdravé lahve. Ovšem zakoupit jí můžete na mnoha dalších místech.

 

 

  • "Chytré hračky"

Znáte tu situaci? Blíží se Vánoce, narozeniny, svátek či jiný "velký den" Vašich dětí - a Vy najednou nevíte, co jim vlastně darovat? Do toho se občas ještě přidají babičky, tetičky či jiné blízké duše a chtějí po Vás radu, čím Vaší ratolesti udělat radost... A Vy nevíte. Jediné, co víte, je to, že určitě nechcete mít doma 137. autíčko, 12. barbínu, 5. stavebnici (z nichž ani jedna do sebe vzájemně nepasuje...) nebo 86. knihu s pohádkami pro děti, protože je prostě už nemáte kdy číst...

Pokud toto znáte, věřte - jsem jedna z Vás smiley Jak mi mé vlastní dítka odrůstají, hledám hračky, které nejsou JEN hračkami. Hledám takové, které mají nějaký "přesah".

A tu jsem narazila na hračky, které mě zcela nadchly! Jsou totiž zaměřeny na budování vztahu k přírodě. Na uspokojování odvěké dětské touhy poznávat a zkoumat. A taky trochu lovit. Nebo pěstovat či chovat. Zkrátka být přírodě nablízku a být svědkem jejích proměn a divů.

Nejsou to pravda hračky za pár korun, ale ten vklad, který v našich dětech zanechají, je myslím si k nezaplacení. Tak proč na něco takového třeba nedat tip prarodičům wink

"Chytré hračky" můžete dneska najít v nabídce internetových i kamenných obchodů, a dokonce občas i v supermarketech. Na netu je najdete jednoduše - stačí zadat heslo "chytré hračky" do vyhledávače, hned Vám bude nabídnuto několik e-shopů.

Pokud mohu jmenovat několik výrobců právě takových "chytrých hraček", které dle mého mínění stojí za úvahu, jsou to například tito:

Eureka Toys - přírodovědné hračky jako např. vesmírné projektory, nafukovací i svítící glóbus, efektní model sluneční soustavy i měsíčních fází, Létavci dle návrhu Leonarda da Vinci, pomůcky pro outdoorové zkoumání - dalekohled, kapesní mikroskop...

Insect Lore - experimenty pro chov i pěstování = živé motýlí sady, strašilky, mraveniště, sady pro pěstování zvláštních a atraktivních rostlin, dále pak modely vývojových stádií hmyzu nebo pomůcky pro sledování živého hmyzu (lupy, krabičky s lupou, chytač pavouků...)

 

A pro spíše technicky než přírodovědně založené ratolesti tu mám také pár velmi osvědčených tipů:

Magnetické stavebnice typu Geomag, Euromag, Magnastix...

Smart Games - něco mezi hrou pro jednoho a hlavolamem - skvělé pro rozvoj logického myšlení u všech věkových kategorií.

A samozřejmě LEGO, Playmobil, dřevěné vláčkodráhy...

 


- zpět nahoru -

 

 

 

TOPlist